info@karpardazan.com مجله اینترنتی گلدشت - کاهش قیمت آهن در بازار

مجله اینترنتی گلدشت
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 آذر 1391 توسط شهریار


رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان آهن وفولاد گفت : قیمت انواع آهن آلات در بازار مصرف نسبت به اول آبان ماه سال جاری ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است و عرضه بیش از تقاضا صورت می‌گیرد .
  محمد آزاد در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : همواره در نیمه دوم سال شاهد کاهش ساخت و ساز و به تاسی از آن افت مصرف آهن آلات هستیم و اکنون واحدهای تولیدی فعالیت خود را دارند و از نظر آهن آلات در مضیقه نیستیم .

وی با بیان اینکه نوسان قیمت ارز روی قیمت ها اثرگذار است ، گفت: فعالیت مرکز مبادلات ارزی موجب مهار قیمت ارز شد و در این بخش ،تعدیل قیمت آهن را به دنبال داشت .
این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: کاهش ساخت وساز فصلی نیز نقش موثری در کنترل قیمت ها داشت و اکنون قیمت میلگرد در بازار نسبت به نرخ بورس ارزانتر است به گونه‌ای که قیمت بورس از قرار هرکیلوگرم ۱۷ هزار ریال عرضه شده در حالی که فروشندگان در بازار همان میلگرد را ۱۶ هزار و ۵۰۰ ریال عرضه می‌کنند .

آزاد با انتقاد از صادرات ارزان سنگ آهن گفت : قیمت صادراتی سنگ آهن هرتن ۴۵ تا ۸۰ دلار نرخ گذاری شده ، درحالی که تولید کنندگان داخلی برای فعال سازی خطوط تولید خود ناگزیر از واردات شمش آهن با نرخ بالای ۶۰۰ دلار هستند .


وی در ارتباط با کاهش ساخت وساز خانه های مهر نیز اظهار داشت : نیاز به خانه برای مردم تمام شدنی نیست ، بویژه اراضی وسیعی در کشور با بافت‌های فرسوده مواجه هستیم و در کنار آن نوسازی خانه‌های روستایی ضرورتی جدی است .


آزاد یاداور شد : سال گذشته کل میزان مصرف آهن الات و فولاد کشور ۲۳ میلیون تن بود که از این رقم ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن اختصاص به مصارف صنعتی دارد .


وی افزود : چنانچه تدابیر لازم اتخاذ می شد ، نیازمند به واردات آهن آلات نبود ،درعین حال که سال گذشته دو تا ۵. ۲ میلیون تن صادرات آهن و فولاد داشتیم .


رئیس اتحادیه کشوری آهن وفولاد تصریح کرد : اقدام به موقع وزارت صنعت ، معدن وتجارت موجب شد تا جلوی صادرات بی رویه این بخش گرفته شود و صادر کنندگان نظام مند فعالیت نمایند .


وی در ارتباط با نقش فعالیت بورس کالا در این بخش گفت : انتظاری که از بورس می رود شفاف سازی قیمت برای خریداران و فروشندگان است و در گذشته بورس گاهی نقش مثبت و زمانی نقش منفی برجای گذاشته است .


آزاد اضافه کرد: آنچه که امروز مشهود است شمار کارگزاران در بورس زیاد است و آنها نباید در ارتباط با قیمت ها تبانی کنند و بازار سازی بوجود آورند، زیرا این شیوه شفاف سازی نیست و اتحادیه آهن و فولاد در مواقع لازم تذکرات خود را داده است.


وی گفت : رقابت خرید کارگزاران بورس به زیان اقتصاد کشور و مصرف کنندگان است ، زیرا رقابت در جهت روانی خرید وفروش باید صورت گیرد و نباید به رشد قیمت دامن بزند .


رئیس اتحادیه کشوری آهن وفولاد افزود : وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت ،معدن وتجارت بر روند عملکرد بورس کالا نظارت دارند و انتظار می رود بورس جایگاهی برای داد و ستد کالا با ضوابط و قوانین مربوطه باشد
.

www.infopanel.ir

Info
Panel Internet Magazine در صورت كپی برداری از مطالب لطفاً منبع آن مجله اینترنتی گلدشت را نیز ذکر کنید.طبقه بندی: خبر، 
برچسب ها: کاهش قیمت آهن در بازار، قیمت آهن، قیمت میله گرد، قیمت انواع آهن آلات،  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
.: Weblog Themes By Pichak :.


  با وارد کردن ایمیل
 مشترک مجله ما شوید

 

 

Powered by us.groups.yahoo.com

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic